Tower Racing Forum Strona Główna Tower Racing Forum


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: tx
2019-07-05, 17:26
Komisja Techniczna - kontrowersje
Autor Wiadomość
Master Bars
Dżokej


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 252
Wysłany: 2019-08-16, 19:57   

https://www.pkwk.pl/wp-co...y-Petryakov.pdf
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2176
Wysłany: 2019-08-16, 23:51   

(Slu) Orzeczenie 16/2019: Komisja odwoławcza (1) "szczegółowo przeanalizowała materiał dowodowy zgromadzony w sprawie " i (2) "wyraża wątpliwość co do trafności oceny zaistniałej sytuacji".
Całość uzasadnienia!
4 sierpnia KT odrzuciła protest Pietrakowa (w ostatniej tego dnia gonitwie), 12 sierpnia KO skierowała sprawę do ponownego rozpatrzenia przez KT. Zero argumentów!
dodane:
podkreśliłem kluczowe słowa - czy "wyrażenie wątpliwości" jest "dowodem", w sensie prawnym, czy też KO bardziej powinna się wysilić niż wyrazić wątpliwość, jeśli neguje orzeczenie KT?
Zasada: wątpliwości na korzyść oskarżonego, tu wątpliwości na korzyść oskarżającego. Odwrócenie zasady.
Czym w sensie filozoficznym jest odwrócenie zasady? Na przykład: zasada "nie kłam" odwraca się na "oszukuj". Odwracanie zasad prowadzi do barbarzyństwa!
 
     
Lajkonik 
Starszy uczeń


Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 39
Wysłany: 2019-09-07, 15:53   

so. 07.09.19 gon V. Ciekaw jestem co KT myśli o Kokshe i dżokeju ... i ile dostanie spieszenia?

Cofam wszystko!!!!
 
     
Koniofan 
Dżokej
Koniofan



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 1764
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-07, 16:03   

Co za bzdury wypisujesz, dyletancie ...najpierw zobacz wyścig , dzokej uratował sie ledwo przed upadkiem, bo koń się potknął..należy mu się pochwała .. :evil: :evil:
_________________
Koniofan
 
     
Lajkonik 
Starszy uczeń


Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 39
Wysłany: 2019-09-07, 16:45   

Reczywiście. W ferworze i zamieszaniu i widząc tylko Kokshe [grałem go solo do septymy]. Nie odlądnąłem powtórki. Rozumiesz staruszku? Ale komunikat powinien być. Dżokej rozmawiał z komisją przez telefon.
 
     
Koniofan 
Dżokej
Koniofan



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 1764
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-07, 16:54   

Tak to jest jak totek i gra zaślepia człowieka całkowicie .Reznikow musiał też koniowi odpuścić , bo widocznie nie szedł mu już dobrze, po tym incydencie. Widać ,jak patrzy na lewo i prawo czy nogi ma całe .Emocje schowaj w kieszeń .Myśl rozsądnie. Na wyścigach dzieją się wielokrotnie różne nieprzewidziane rzeczy decydujące o wyniku gonitwy .
_________________
Koniofan
 
     
Espadero
Dżokej


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 311
Wysłany: 2019-09-08, 10:47   

CIekawy jestem przyczyny zmiany zapisu Reznikowa w dniu dzisiejszym ze wszystkich dosiadów.
 
     
kostor 
Dżokej


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 368
Skąd: YellonkY
Wysłany: 2019-09-15, 22:32   

Ktoś wie, czy Kardanow został ukarany za jazde na Sypnij groszem? Komisja go wezwała, ale jaki był efekt?
 
     
Kioto 
Dżokej



Dołączyła: 15 Paź 2015
Posty: 710
Wysłany: 2019-09-17, 12:10   

Został ukarany zawieszeniem licencji na okres 25.09-29.09 włącznie.

http://cdn-d.torsluzewiec...-15.09.2019.pdf
 
     
kostor 
Dżokej


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 368
Skąd: YellonkY
Wysłany: 2019-09-17, 22:16   

Dość łagodnie jak na mój gust.
 
     
Lajkonik 
Starszy uczeń


Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 39
Wysłany: 2019-09-18, 00:14   

kiedy skończy się z tą wschodnią mafią?
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2176
Wysłany: 2019-09-18, 00:31   

Lajkonik, nigdy nie było i nie ma "wschodniej mafii" na torze wyścigów konnych w Warszawie.
dodane: Była natomiast rodzima sitwa dżokejska przyjmująca tzw. propozycje. Dawno, dawno temu...
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2176
Wysłany: 2019-09-19, 23:50   

Kardanow, Sypnij Groszem, Slu15/0919g.8
https://www.youtube.com/w...3&v=qfQLTWTgDf4

Trzy stopnie wtajemniczenia, żeby prawidłowo ocenić jazdę Kardanowa:
1/ widzisz, że dżokej ten tuż przed celownikiem stanął w siodle i przestał walczyć; przegrywa o szyję. Oszust?!?
2/ cofasz się (wideo) i widzisz, że przez całą prostą Kardanow walczy o trzecie miejsce; 50 metrów przed celownikiem jest pół długości za koniem przy barierze (Theskyisnolimit, Abik); kamera z dachu trybuny pokazuje wówczas obraz prostopadle do bariery; jeszcze jedna, dwie fule i dżokej ten nieoczekiwanie staje w siodle i ...
3/ pytasz się, co robił dżokej (Abik) na tamtym koniu? Cofasz wyścig (wideo) i widzisz, że Theskyisnolimit przez całą prostą stopniowo traci dystans do dwóch koni (pary faworytów), które odchodzą od stawki (Sugar Coating i Mazovia Queen). Powtarzasz całą prostą, patrzysz na ręce dżokeja (Abik) i nogi konia (Theskyisnolimit). Widzisz, że koń pod Abikiem ma nieco skrócona akcję, a jego dżokej rusza się jakby nieco wolniej. Patrzysz na Kardanowa: ten z kolei robi wszystko, żeby zmusić konia do poprawy pozycji; jeszcze raz nieco cofasz się i widzisz, że w końcówce (ok. 30 metrów) Abik dla pewności bardziej energicznie rusza rękami (sześć ostatnich słów dodałem po wpisach niżej Lajkonika i Kostora).

Decyzja zespołu sędziów (KT): (z sentencji) zła taktycznie jazda Kardanowa i niedołożenie strań, aby zająć jak najlepsze miejsce, za to wykroczenie licencja zawieszona na dwa dni. W uzasadnieniu kary: (Kardanow) walczył o trzecie miejsce, kiedy zrównał się z innym koniem (na 20 metrów przed celownikiem) stanął w strzemionach i zaprzestał aktywnej jazdy, a klacz Sypnij Groszem przestała przyspieszać.
Link do orzeczenia Slu/KT nr 175 wyżej.

Moja ocena:
kara: prawidłowa, bo zaprzestanie jazdy przed celownikiem, gdy optycznie (dla widzów) walka nie jest rozstrzygnięta, jako wykroczenie powinno być karalne. W uzasadnieniu podkreśliłbym, że wyścigi konne są publiczną próbą koni, a widzowie jej pełnoprawnymi uczestnikami.
sentencja i uzasadnienie: rażąco błędne. Kardanow, wstrzymując konia, popełnił błąd techniczny, a nie "taktyczny", a przypisanie mu niedołożenia starań jest nadużyciem.

dodane 24 października 2019
W dwóch następnych startach klacz Theskyisnolimit wygrała 29 września i była druga 20 października. 15 września to nie Kardanow, a Abik "niedokładał starań", żeby wygrać gonitwę.
 
     
Lajkonik 
Starszy uczeń


Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 39
Wysłany: 2019-09-20, 22:09   

Nie rozumiem. Dżokej kończy wyścig przed metą i wszyscy zadowoleni. Traf, właściciel,trener itp. Może wreszcie komisja odważy się i zdyskwalifikuje konia? I jeszcze jedno, czy komisja bada trzeźwość jeźdców?
tx wchodzi tu w "adwokata diabła" ale z tego co czytam, Jego teksty, chyba ma to na stałe ;)
 
     
kostor 
Dżokej


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 368
Skąd: YellonkY
Wysłany: 2019-09-20, 23:52   

Z ciekawości - czy ktokolwiek poza TX uważa, że przypisanie mu niedołożenia starań jest nadużyciem? Dla mnie to było rażące niedołożenie starań, ale przyjmuję możliwość, że się nie znam.. Jak jest?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,075 sekundy. Zapytań do SQL: 9